am@astronomija.co.yu

 

 

Druge priče sa foruma
 

 

 

Sadržaj AM

 

http://astronomija.eclipsedminds.org/
FAMA

FAMA, Forum Astronomskog magazina. Evo nekih zanimljivih rasprava.

Kako je na MF u BG

To je bilo na ETF u Beogradu.

Svake subote idem u beograd na pripreme iz matematike na ETF i jednom odlucim da odem do MF i vidim sta tamo ima od zbirki za prijemni i da se malo raspitam.

Za pocetak, kad samo jedan moj drug i ja ulazili u zgradu fakulteta videli smo jednu devojku kako istrcava napolje placuci. Ajde valjda je pala ispit ili tako nesto. dolazimo do portirnice i tamo jedna devojka razgovara sa portirom kako da dodje do neke sobe i on joj kaze samo idi desno, devojka krece od portirnice do glavnog hodnika skrece densno kadje portir potrcao za njom i dreknuo: "DI CES TAMO, JESAM REKO DESNO", i besno mlati levom rukom. Devojka sta ce odlazi levo a portir se okrece prema meni i pita me sta hocu, ja kazem da mi treba studentska sluzba, a on:"samo idi desno". Mi odlazimo levo a on se povlaci u portirnicu.

U sobi studentske sluzbe me uputi na kraj hodnika i desno, u lift pa na cetvrti sprat i u sobu 705. Na kraju hodnika LEVO je lift i neki decko koji se cudi liftu. Kada smo mi usli usao je i on. Pritiskam ja dugme 4 a pitam njega na koji sprat ide.
Decko:"Ne idem..."
Lift krece
Decko:"...sad idem"

Stizemo na 4 sprat i pokusavamo da nadjemo sobu 705. Te sobe nigde. Jedan drugi mladic sedi na klupici izmedju soba 704 i 706, prilazi i pitam ga gde je soba 705 a on mi odgovora odsutno:"to ne postoji".

Vracam se do portirnice i pitam sad nekog drugog portira gde mogu da nabavim sta mi treba i tako to. Portir:"Kolega... pa nikako... NEMA sanse... Ma nikako"
Ja:"Sto?"
Portir gleda na sat i odgovara:"Pa danas je subota"

Kao da sam se odjednom postao Jozef K.

Djorvoz

****

" Razgovarale dve ikone iz Windows desktopa.
Pa prva ikona kaze:
"Nesto sam razmisljala da li je svet oko nas realan ili ga mi samo tako dozivljavamo"
A druga ce:
"Sut 'bre tamo da te ne cuje Windows (Bog). "

datadag
 

Imate li svoje mišljenje, imate li temu za priču? Ovde je upišite: http://astronomija.eclipsedminds.org/

(23.01.2550)

vrh